ariana

ariana

Wednesday, February 11, 2015

قتل دانشجویان مسلمان 'ناشی از دعوا بوده نه مذهب'

همسر مردی که متهم به قتل سه دانشجوی مسلمان در شهر چپل هیل در ایالت کارولینای شمالی آمریکا در حمله ای مسلحانه است می گوید که او به خاطر دعوا بر سر پارکنیگ دست به قتل زده نه تنفر مذهبی.
 
 
کارن هیکس گفت که او از این حادثه "شوکه" است اما گفت که شوهرش کریگ با بسیاری از همسایگان از مذاهب مختلف بر سر پارکینگ دعوا داشته است.
اجساد ضیا برکات، همسرش یسر محمد ابو صالحه و خواهر او رزان محمد ابو صالحه درحالی که از ناحیه سر تیر خورده بودند در خانه شان در کارولینای شمالی پیدا شد.
ضیاء شادی برکات، ۲۳ ساله دانشجوی سال دوم دندانپزشکی بود و همسرش یُسر محمد ابو صالحه ۲۱ ساله قرار بود از پاییز امسال در همین رشته درس بخواند. این دو دسامبر سال پیش ازدواج کرده بودند. رزان محمد ابو صالحه، خواهر یُسر محمد ابو صالحه ۱۹ سال داشت و در همین دانشگاه درس می‌خواند.
خانواده آنها گفته اند که قتل ناشی از نفرت بوده است.
محمد ابو صالحه پدر دو خواهر کشته شده گفت که آقای هیکس آنها را "به شیوه اعدام" کشته است.
او به روزنامه نیوزآبزرور گفت:‌ "این مرد قبلا دو بار به دخترم و شوهرش بند کرده بود، و درحالی که اسلحه اش را به کمر بسته بود با آنها صحبت کرده بود."
"آنها دور و بر او احساس ناراحتی می کردند اما فکر نمی کردند تا آنجا پیش رود."
همسر آقای هیکس روز چهارشنبنه درحالی که در کنار وکیلش ایستاده بود به خبرنگاران گفت که شوهرش معتقد بود "همه برابرند، مهم نیست چه شکلی هستید، چه کسی هستید یا به چه چیزی اعتقاد دارید."
وکیل او هم تاکید کرد گفت که تیراندازی "ربطی به اعتقادات مذهبی قربانیان نداشته بلکه کاملا به یک دعوای مبتذل بر سر جای پارک ماشین مربوط بوده است."
اظهارات پلیس
کریگ استفن هیکز بعد از آن که این سه نفر را کشت، در محوطه بیرونی دانشگاه، خودش را تسلیم پلیس کرد.
پلیس چپل هیل در بیانیه ای گفت که تحقیقات اولیه درباره این جنایت حاکیست که انگیزه آن "یک اختلاف ادامه دار بر سر پارکینگ در محله" بوده است.
اما کریس بلو رئیس پلیس شهر گفت که هنوز سوالاتی درباره اینکه آقای هیکس چه انگیزه ای از انجام چنین جنایتی فاجعه باری داشته وجود دارد.
او گفت:‌ "ما نگرانی ها در مورد احتمال آنکه انگیزه نفرت بوده باشد را درک می کنیم و همه سرنخ های ممکن را برای تعیین علت آن تا آخر دنبال می کنیم."
به نوشته واشنگتن پست ضیا برکات برای رسیدگی به نیازهای بهداشت دهان و دندان پناهندگان سوری از طریق "بنیاد مسواک" پول جمع می کرد و در محل هم کار داوطلبانه انجام می داد.
مظنون که به ارتکاب سه فقره قتل متهم شده روز چهارشنبه در دادگاه حاضر شد و زندانی است.
شورای روابط آمریکا و اسلام (سی ای آر آر) در بیانیه ای از پلیس خواست که فورا گمانه زنی ها در مورد انگیزه جنایت را روشن کند.
همزمان عبدالله آنتلپی مدیر امور مسلمانان در دانشگاه دوک در آن مجاورت در بیانیه ای از مردم خواست در مورد انگیزه قتل ها پیشدواری نکنند.
 
 
 
 
 



This email has been checked for viruses by Avast antivirus software.
www.avast.com