ariana

ariana

Tuesday, January 20, 2015

دختران مجرد، نگرانی تازه در عربستان

افزایش تعداد زنان ازدواج نکرده در عربستان سعودی، نگرانی‌هایی را در این کشور ایجاد کرده و انجمن‌ها و مؤسسات فعال در عرصه فامیلی و سلامت اجتماعی را وادار کرده از دولت بخواهند برای حل این معضل، اقداماتی اساسی انجام دهد.

به نقل از گلف نیوز : در آخرین مورد از این هشدارها، انجمن مراقبت‌های فامیلی ویام اعلام کرده که حدود 1.5 میلیون زن سعودی بالای 30 سال، ازدواج نکرده‌اند. این آمار، نمایانگر 33.4 درصد از کل جمعیت زنان در عربستان سعودی است.
محمد آل عبدالقادر، مدیر انجمن «ویام» گفته است: «ما باید برای 10 سال آینده، روی دیدگاه و بینش جدید فامیلی های سعودی کار کنیم. ما راهکارهایی داریم که مبتنی بر حفظ ارزش‌های فامیلی، حفظ انسجام فامیلی و مقابله با معضلی مثل تجرد زنها باشد.»
بعضی از فعالان اجتماعی می‌گویند آمار زنان ازدواج نکرده در این کشور، حدود دو میلیون نفر است. کارشناسان اجتماعی می‌گویند یکی از دلایل «تجرد زنها» یا در خانه ماندن آنها در عربستان سعودی، این است که بعضی فامیل ها، خواستار مهریه‌های سنگین هستند. این مسأله به همراه هزینه‌های بالای مراسم ازدواج، گاه باعث می‌شود مردهای سعودی به ازدواج با زنان خارجی تمایل بیشتری نشان دهند. ایریکا
 
 
 
 
 This email is free from viruses and malware because avast! Antivirus protection is active.