ariana

ariana

Wednesday, November 19, 2014

روش داعش برای جذب زنان و دختران

شبکه‌های اجتماعی یکی از مهمترین ابزار داعش برای جذب نیرو و به ویژه زنان است.
گروه تروریستی داعش درعراق، سوریه ولیبی برای تبلیغ افکار جنایت کارانه وتکفیری خود به استفاده گسترده ازسایت‌های ارتباط اجتماعی روی آورده است، واز زنان ودختران به ویژه دو زن عربستانی به نام ریما الجریش و أخت جلبیب برای گمراه کردن کاربران جوان استفاده می‌کند

داعش فقط به جذب جوانان برای استفاده از آنان در جنگ میدانی بسنده نمی‌کند بلکه از زنان و دختران به ویژه زنان و دختران عربستانی نیز در مواردی مانند جنگ اینترنتی استفاده می‌کند و سایت‌های ارتباط اجتماعی را محیط خوبی برای جذب نیرو می‌داند.
به نوشته روزنامه الحیات، داعش در مناطق تحت تصرف خود درسوریه ،عراق و لیبی از جمله منطقه "برقه" در شرق این کشور زنان و دخترانی را که فریب داده و جذب کرده است، مأمور جذب نیرو از طریق سایت‌های ارتباط اجتماعی می کند.
روزنامه سعودی الحیات چاپ لندن به نقل از ابومعاویه القحطانی یکی ازاعضای ارشد داعش می نویسد: جنگ اینترنتی کم اهمیت تر ازجنگ میدانی نیست. ریما الجریش و اخت جلبیب دو زن عربستانی هستند که پایگاه های اینترنتی داعش را برای جذب نیرو اداره می کنند. اخت جلبیب که نام اصلی اش احتمالاً ندی معیض القحطانی، است، در صفحه شخصی خود در تویتر اعلام می کند که به برادرش در سوریه پیوسته است و برادرش هم اکنون در کنار تروریستهای داعش در شهر عین العرب می جنگد.
ریما الجریش نیز اعلام می‌کند که پسرش معاذ الهاملی، در سوریه می‌جنگد و هفته گذشته به پسرش پیوست .ریما می گوید که با پسرانش از عربستان به یمن رفت درحالی که هیچ گذرنامه ای به همراه نداشت و پسر 16 ساله اش به نام معاذ الهاملی 11 ماه پیش به سوریه رفت تا به داعش بپیوندد و خود ریما و بقیه پسرانش نیز مدتی در مواضع داعش در یمن به سر بردند تا اینکه هفته گذشته به معاذ پیوستند.
 معاذ الهاملی بزرگترین پسر ریما الجریش و کوچکترین عضو داعش است.

 
 
 
 
 This email is free from viruses and malware because avast! Antivirus protection is active.