ariana

ariana

Sunday, June 8, 2014

:پولیس کابل دختروپسرعاشق را بازداشت کرد

فوزیه درمانی – کابل
پولیس کابل پسر و دختر جوان که عاشق هم هستند را بازداشت کرده و پسر را به بازداشتگاه و دختر را به یکی از خانه های امن کابل انتقال داده است.
ذکیه ۱۸ ساله است و در حال حاضر در یکی از خانه های امن نگهداری می شود
جمیله بیاض٬ آمر حوزه اول امنیتی پولیس می گوید که دستور گرفتاری این دختر و پسر از سوی مقامات ارشد کشور صادر شده است.

خانم بیاض به روزنامه نیویارک تایمز٬ گفته که پولیس تحت امر او٬ محمدعلی عاشق این دختر را روز جمعه از شهر کابل بازداشت کرده است.
محمد علی
۲۱ ساله و ذکیه ۱۸ ساله دو دلباخته از دو تبار هزاره و تاجیک از باشندگان ولایت بامیان هستند که ماه ها قبل٬ به دلیل مخالفت های خانوادگی برسر ازدواج شان٬ محل زندگی شان را ترک کردند.
این دو تن ماه ها را دور از خانه و از ترس اعضای خانواده شان٬ در دامنه کوه های بابا و هندوکش سپری کردند.
داستان دلباختگی این دو تن از بامیان فراتر رفته و حتی در امریکا به رومئو و ژولیت بامیانی لقب گرفته اند.
روزنامه نیویارک تایمز، از معتبرترین روزنامه‌های جهان که معمولاً مهم‌ترین رویداد‌های جهانی را پوشش می‌دهد، از ماه مارچ
۲۰۱۴ به این سو، نزدیک به ده گزارش مفصل در باره‌ این دو دل‌باخته به نشر رسانده است.
رسانه های محلی امریکا گزارش دادند که داستان این دو دلباخته در شهرهای لاس‌وگاس و نیویارک شهره‌ی شهر شده است و برای لحظه‌ ای هم که شده ذهن جهانیان را از جنگ٬ انتحار٬ تروریزم و قصه تریاک افغانستان دور کرده است.
رومئو و ژولیت دو دلباخته در اثر رومانتیک ویلیام شکسپیر است که حالا جایش را به این زوج جوان بامیانی حداقل در بخش های امریکا داده است.
سرنوشت نامعلوم
محمد علی و ذکیه٬ می گویند که خانواده های شان به شدت مخالف ازدواج آنها هستند.
خانواده این پسر و دختر دلباخته گفته اند که به دلیل تفاوت قومی و اتنیکی نمی توانند که باهم ازدواج کنند.
پس از مخالف های شدید به ویژه از سوی خانواده دختر٬ این دو جوان از خانه فرار کردند و خانواده دختر تهید کرده است که در صورت دسترسی آنها را خواهند کشت
پس از مخالف های شدید به ویژه از سوی خانواده دختر٬ این دو جوان از خانه فرار کردند و خانواده دختر تهید کرده است که در صورت دسترسی آنها را خواهند کشت.
این دو تن پس از تحمل زحمات زیاد و عبور از راه های صعب العبور و سخت خود را به کابل رساندند٬ اما بلافاصله از سوی ماموران پولیس بازداشت شده اند.
ذکیه به دلیل این که حامله است به یکی از خانه های امن منتقل شده است٬ روزنامه نیویارک تایمز در گزارش خود گفته است که این دختر در بازداشت خانگی بسر میبرد.
این دختر جوان گفته است که او تجربه تلخی از خانه امن دارد زیرا زمانیکه او در خانه امن بامیان بوده٬ پدر٬ براداران و نزدیکان پدرش در حضور مسوولان امنیتی و قضات شهر او را به مرگ تهدید کردند.
شماری از کاربران فیس بوک در افغانستان با راه اندازی صحفه ای ویژه خواستار حمایت مردم از این دو جوان عاشق شده اند.
بازداشت این دو تن با واکنش های تند کاربران فیس بوک مواجه شده است٬ واکنشی که ممکن هیچ تاثیری در سرنوشت این پسر و دختر عاشق نداشته باشد.
 
 
 
 This email is free from viruses and malware because avast! Antivirus protection is active.