ariana

ariana

Tuesday, February 4, 2014

: برای نخستین باررقابت های فوتسال بانوان درکابل آغاز شد

نخستین دوره رقابت های فوتسال بانوان امروز (سه شنبه) رسما در سالون ورزشی کمیته ملی المپیک در کابل آغاز شد.
مسوولان فدراسیون فوتبال افغانستان هدف ازبرگزاری این بازیها را رشد این رشته ورزشی در بین بانوان عنوان کرده اند.در این دوره از مسابقات دوازده تیم به مدت بیست و چهار روز با هم به رقابت می پردازند و در نهایت چهره ها و تیم های برتر برای حضور در لیگ برتر انتخاب خواهند شد.
در مسابقات روز نخست این رقابت ها که امروز برگزار شد، تیم های استقلال و آینده سازان توانستند برابر حریفان خود به برتری دست پیدا کنند و گام اول را محکم بردارند.
ورزشکاران حاضر در این بازی ها می گویند که برگزاری این مسابقات به آنان کمک می کند تا تجارب بیشتری کسب کنند و برای میدان های ملی و بین المللی بیشتر آماده شوند.
یوسف کارگر، معاون فدارسیون فوتبال و سر مربی تیم ملی کشور می گوید، این اولین دوره ای است که این رقابت ها در افغانستان برگزار می شود و انجام چنین مسابقاتی برای بالا بردن سطح فوتسال در کشور موثر خواهد بود.
کارگرابراز امیدواری کردکه تیم ملی فوتسال بانوان نیز مانند تیم ملی مردان افغانستان پیشرفت کند و روزی این تیم قهرمانی آسیا را کسب کند.
در چند سال اخیر فوتبال در بخش بانوان پیشرفت قابل قبولی داشته و چندی پیش برای اولین بار رقابت های فوتبال بانوان با اشتراک شانزده تیم در کابل برگزار شد.
خبرگزاری بخدی