ariana

ariana

Saturday, September 19, 2015

وزیر زنان: در ایران احساس بیگانگی نکردم

وزیر زنان گفت:باتوجه به نشست هایی که بامقامات ایرانی داشته ایم امیدواری های زیادی در زمینه همکاری های دوجانبه وجود دارد


جناب محترمه دلبر نظری، وزیر امور زنان جمهوری اسلامی افغانستان در گفتگوبا شفقنا اظهار داشت: سفر هیات افغانستانی به دعوت جمهوری اسلامی ایران با هدف اشتراک در دومین همایش بین المللی نقش زنان در توسعه پایدار صورت گرفته است.
وی افزود : این سفر یک سفر بسیار پرثمر برای هیات ما می باشد،تجارب زیادی بین ما ودیگر میهمانان همایش رد وبدل شد که این استفاده چند جانبه را در بحث زنان به همراه داشته است. وزیر زنان بیان داشت: ما در آینده می خواهیم که یک تفاهمنامه با دولت ایران به امضا برسانیم و در راستای اهداف مشترکی که داریم فعالیت هایی در حوزه زنان انجام دهیم.
جناب دلبر نظری با ابراز خرسندی از روابط نیک بین ایران و افغانستان تصریح کرد : شخصا از روابط دو جانبه ایران و افغانستان خرسند هستم، ایران نه تنها همسایه، بلکه همزبان و هم فرهنگ و هم دین ماست و همیشه به مشکلات ما توجه خاص داشته و در این سفر وعده های همکاری زیادی دریافت شده که امیدواریم با پیگیری های دو جانبه ثمربخش باشد.
وی عنوان کرد : ایران برای ما بیگانه نیست، ایران دوست ماست، ایران از دید تاریخی و فرهنگی وجوه مشترک زیادی با ما دارد که با هیچ کشور دیگری قابل قیاس نیست،این همسایه و دوست ما سالهاست که مهاجرین افغانستانی راباآغوش بازپذیرایی کرده است. وی با اشاره به اینکه ایران می تواند وطن ما باشد گفت : ما مهاجر در ایران نداریم، اینجا انگار وطن خود ماست، در طول روزهای سفرم به ایران هرگز احساس نکردم که به یک کشور خارجی سفر کرده ام، اینجا همزبان هستیم، هم فرهنگ و هم دین هستیم و این نعمت بزرگی است.
وزیر زنان یادآور شد : همانطور که ما در افغانستان فرهنگ مهمان نوازی داریم، مردم ایران هم واقعا مردمی خونگرم و مهمان نواز هستند.
وی با اشاره به وضعیت مهاجرین در ایران اذعان داشت : مشکلات مهاجرین را از نزدیک دیده ام، مسایل مربوط به زنان مهاجر را شنیده ام و تمام آنها را به سمع و نظر رییس جمهور و شورای وزیران خواهم رساند و به اندازه خود آنچه در توان دارم در راستای حل و فصل آنها تلاش می کنم. ایریکا
 
 
 
 
 Avast logo
This email has been checked for viruses by Avast antivirus software.
www.avast.com