ariana

ariana

Saturday, March 8, 2014

۲ خانم افغان، جایزه زنان فعال سال را به دست آوردند

امروز طی مراسم گرامیداشت از هشت مارچ روز جهانی زن، ۲ خانم فعال به اسم های آمنه حسینی و شریفه دانش، به دلیل فعالیت های هنری شان جایزه گرفتند

.به مناسبت روز جهانی زن، ۲ خانم فعال افغان، از سوی سفارت خانه های آلمان و فرانسه جایزه زنان شایسته ی سال را بدست آوردند.
به گزارش خبرگزاری جمهور؛ امروز طی مراسم گرامیداشت از هشت مارچ روز جهانی زن، ۲ خانم فعال به اسم های آمنه حسینی و شریفه دانش، به دلیل فعالیت های هنری شان جایزه گرفتند.
نخستین جوایز سفارت خانه های آلمان و فرانسه در حضور سفرای این دو کشور، رییس کمیسیون حقوق بشر و وزیر امور زنان به این خانم ها اهدا گردید.
آمنه حسینی در این محفل گفت: " با توجه به این که مشکلات زیادی فراه راهم وجود دارد؛ باز هم می خواهم که محرومیت های مردم ولایت بامیان را به کشورهای جهان به نمایش بکشانم".
وی از مکان های مختلف شهر بامیان عکس های زیادی را گرفته و در این جریان به نمایش گذاشته بود.
همچنین شریفه دانش که در عرصه های شعر و نویسندگی فعالیت دارد گفت که داستان های حقیقی کشور را در تاریخ ثبت می کند.
وی شعری را زیر عنوان "شکوه شهر" به خوانش گرفت که توجه اشتراک کننده گان داخلی و خارجی را به خود جلب نمود.
حسن بانو غضنفر، وزیر امور زنان نیز ضمن تقدیر و تمجید از فعالیت های زنان افغانستان، بخصوص این
۲ بانوی هنرمند افزود: " زنان فعال افغانستان چندمین بار است که در خارج و داخل کشور جوایز و دست آوردهای بزرگ کسب می کنند".
وی تصریح کرد: با توجه به این که زنان افغانستان در شرایط دشواری زندگی می کنند؛ با این حال دست آوردهای زیادی را طی چند سال اخیر داشته اند.
از روز جهانی زن در حالی تجلیل به عمل می آید که بلندترین آمار خشونت علیه زنان در ولایات کابل و هرات به ثبت رسیده است.
با توجه به این که در ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی کشور قرار داریم؛ مدافعین حقوق بشر و حقوق زنان خواهان حضور بیشتر زنان در ساختارهای سیاسی کشور می باشند.
چندی قبل، نمایندگان زنان از
۳۴ ولایت کشور از حکومت آینده خواستند که پیرامون این موضوع، برنامه های جامع تری را روی دست گیرند.
زهراجویا ــ کابل