ariana

ariana

Wednesday, January 1, 2014

برده گی جنسی زنان درمیانمار

زنان روهینگیا در پایگاه‌های نظامی سراسر میانمار، با بردگی جنسی و فحشای اجباری مواجه می شوند. گزارش های تکان دهنده در اینباره می افزاید، نیروهای امنیتی با ربودن زنان و دختران روهینگیا آن‌ها را به کار و بردگی جنسی در پایگاه‌های نظامی، مجبور می‌کنند.
 
 
 
«مردان، خسته از مشقت‌های ارتش، زنان [روهینگیا] را کتک می‌زنند، با مواد تخدیر می‌کنند و هدف حملات جنسی قرار می‌دهند.»
اقلیت مسلمان در میانمار همچنان با سختی‌های فزاینده، شکنجه و آزار و اذیت مواجه‌اند. آنها به علت مخالفت‌های دولت با اعطای حق شهروندی به آنان، از هرگونه موقعیت اجتماعی در این کشور جنوب شرق آسیا محروم شده‌اند.
آوارگان میانمار
آن افرادی که از بیم جان و به امید آینده‌ای بهتر، از میانمار به کشورهای همسایه از جمله تایلند فرار کرده‌اند نیز در معرض خطرهای مشابه قرار گرفته‌اند.
سازمان‌های حقوق بشر و جوامع بین‌الملل دولت میانمار را به بی‌توجهی و چشم‌پوشی در مقابل خشونت علیه زنان روهینگیا، متهم کرده‌اند.
سازمان ملل مسلمانان روهینگیا را که در ایالت راخین میانمار ساکن هستند، از جمله اقلیت‌های جهان عنوان کرده است که هدف بیشترین آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.
 این درحالی است که در موج جدید خشونت قومی و فرقه‌ای علیه مسلمانان روهینگیا در ایالت ناآرام راخین، ده‌ها مسلمان در حملات اخیر افراطی‌های بودایی در میانمار کشته شده‌اند.
ایالت راخین، پارسال، شاهد موج خشونت علیه جامعه مسلمان روهینگیا بود؛ خشونتی که صدها کشته برجا گذاشت.
مسلمانان روهینگیا حدود پنج درصد از جمعیت حدود 60 میلیونی میانمار را تشکیل می‌دهند.
جامعه مسلمان میانمار پس از استقلال این کشور در سال ۱۹۴۸ میلادی همواره با شکنجه، بی‌توجهی و سرکوب مواجه بوده‌ است. دولت میانمار نیز بارها به خاطر کوتاهی در حفاظت از مسلمانان روهینگیا با انتقاد و اعتراضات مواجه شده است.