ariana

ariana

Saturday, December 21, 2013

معجزۀعسل با دارچین

آنها در تداوی امراض، معلومات داریم اما شاید تاحال کمتر..
کسی به ترکیب این دو اکسیر جادویی با یکدیگر برای تداوی امراض های مختلف توجه کرده باشد .

برای مثال ترکیب عسل و دارچین بایکدیگر و مالیدن آن در محل درد دندان یا دردهای آرترزی، تا اندازه زیادی درد را کاهش می دهد .معجون عسل و دارچین و روغن زیتون هم به جنگ ریزش مو می رود .
تحقیقات نشان می دهد که افزودن عسل و دارچین به چای، ظرف مدت دو ساعت سطح کلسترول خون را تا ده درصد کاهش می دهد اگر هم سرما خوردید تا روزی، سه بار ترکیب عسل و دارچین نو جان کنید تا سرفه ها قطع شده و سینوس ها تمیز شوند.همچنین اگربه دنبال کاهش وزن هستید صبح ناشتا یک فنجان مخلوط عسل و دارچین میل نماید .
به گفته داکتر ها عسل و دارچین سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند و ضعف را از بین می برد .همچنین این اکسیر ، پوست را جوان و شفاف می کند و روند پیرشدن سلولها را به تأخیر می اندازی البته عسل فقط در ترکیب با مواد دیگر نیست که خواص فوق العاده اش را نشان می دهد و هر روز محققان خواص جدیدی از این ماده را کشف می کنند .
تحقیقات نشان می دهد که روش مادربرزگها در درمان سرفه مفید بوده و یک قاشق چایخوری قبل از خواب ، سرفه کودکان را کم می کند .به گزارش رویترز، آخرین تحقیقات نشان می دهد خوراندن یک قاشق چایخوری عسل به کودکان قبل از خواب به آنها کمک می کند کمترسرفه کنند و بهتر بخوابند .
محققان معتقدند که که عسل باعث می شود لایه ها ی داخل گلو تشکیل دهنده گلوی حساس است و می تواند بسیار مفید باشد همچنین پژوهشگران می گویند گستردن عسل روی زخم پای دیابت می تواند از قطع پای عفونت یافته جلوگیری کند. افراد مبتلا به دیابت معمولاً دچار اختلال گردش خون و کاهش توانایی مبارزه با عفونتها هستند و زخم های آنها دیر بهبود پیدا می کند ،تقریباً هر سی ثانیه یک قطع عضو به علت دیابت در جایی از دنیا انجام می شود